Anasayfa > Girişimcilik Sertifikaları Verildi

Girişimcilik Sertifikaları Verildi

Belediyemiz Özel Kalem Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Birimi tarafından 6 aylık periyotlarda düzenlenen, KOSGEB destekli Uygulamalı Girişimcilik Eğitimini tamamlayan 30 kadın vatandaşımıza Belgelerini vermek üzere düzenlenen programa Belediye Başkanı Murtaza KARAÇANTA ,Başkan Yardımcıları Hüseyin BEDEL,Ali DEMİRAL ve Tarkan ALTUN ve KOSGEB İl Müdürü Lütfullah AKTAŞ katıldı.
KOSGEB İl Müdürü Lütfullah AKTAŞ konuşmasında, Girişimcilik Eğitiminin çok az Belediye tarafından verildiğini ve bu eğitimi sürekli hale getİren, Belediye Başkanına ve ekibine teşekkür etti ve KOSGEB desteklerinden bahsetti.
Belediye Başkanı belge alan kadın vatandaşların kentsel sorunlarını dinledi ve yaptığı konuşmada kadınlar için iş hayatının önemini vurguladı.
Yönetime geldiğimiz gün itibari ile kadın vatandaşlara yönelik hedefimiz, onların ekonomik bağımsızlıklarına destek olmaktı.
Onların iş hayatında yer almalarına destek olacak bu eğitimlerden 9. sunun belgelerini dağıtmak üzere bir aradayız.
Kadın vatandaşlarımızın ekonomik hayata atılması kendi işyerini kurması girişimci kadın kimliği ile hayata devam etmesi ile birlikte kendi yanında çalıştıracağı kadın vatandaşa istihdam sağlaması sebebi ile bu eğitimler ayrıca önem arz etmektedir.
Belge verdiğimiz 15 kadın vatandaşımız kendi işyerini açmış ve gayet güzel iş yapmaktadır. Hepsini ziyaret ettiğimizde gördük dinledik.
Bir kadının özgürlüğü güçlü olması hayata tutunabilmesi çocuklarına destek olması kadının ekonomik bağımsızlığı ile mümkündür.
Güçlü kadın, güçlü aile demek güçlü kadın kedine güvenen çocuklar demek yarınlara güvenle bakan çocuklar demek güçlü kadınlar aydınlık yarınlar demek. 
Tüm kadın vatandaşlarımıza istihdamlar sağlanmasını, sürdürülebilir iş hayatlarının olmasını gönülden diliyorum. Hayırlı olsun.