Anasayfa > Kars Belediyesi şehri bayraklarla donattı

Kars Belediyesi şehri bayraklarla donattı

KARS'TA BU HAFTA YER GÖK KIRMIZI BEYAZ

KARS BELEDİYESİ, ŞEHRİN ANA CADDELERİNİ TÜRK BAYRAKLARI İLE DONATTI.

Kars Belediyesi şehrin en işlek caddelerinden olan Faikbey Caddesi'ni 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türk Bayraklarıyla donattı.

Faikbey Caddesi başta olmak üzere, dolmuş duraklarındaki bilboardlar da dahil olmak üzere  Kars'ın birçok bölgesine binlerce Türk Bayrağı ve 15 Temmuz ile alakalı fotoğraflar asan Kars Belediyesi adeta kenti kırmızı beyaz renklere boyadı.

İçerisinde bulunduğumuz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Türkiye'nin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan Murtaza Karaçanta, "Milletimizin birlik ve beraberliğini temsil eden, şanlı tarihimizin temsilcisi, bağımsızlığımızın ve kahramanlığımızın sembolü bayrağımızı, Kars'ta dalgalandırıyoruz. Çünkü bugün her şeyden çok birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var" dedi.

Öte yandan Kars'ta belediyenin Faikbey Caddesi'nin bayraklarla donatmasına vatandaşlardan da destek geldi. Çok sayıda vatandaş işyerleri ve evlerinin balkonlarına Türk Bayrağı astı.