Anasayfa > KAHVEHANE ZİYARETLERİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDET ERKEN YAŞTA EVLİLİK ÖNLEME BİLGİLENDİRME YAPILDI.

KAHVEHANE ZİYARETLERİNDE KADINA YÖNELİK ŞİDDET ERKEN YAŞTA EVLİLİK ÖNLEME BİLGİLENDİRME YAPILDI.

               Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü tarafından yürütülen, Kars Kadına Yönelik Şiddet İl Eylem Planı 2018 2. Dönem Programında yer alan Kahvehane Ziyaretleri gerçekleştirildi.

               Kahvehane Ziyaretleri Programında,  Belediye Özel Kalem Müdürlüğü Kadın Çalışmaları Birimi tarafından düzenlenen ve Muhtarlıklar Müdürlüğünün Mahalle Muhtarları ile yaptıkları  görüşmelerde  karar verilen kahvehanelere yapılan ziyaretlerde Kars Müftülüğü Din Görevlileri Murat BALCI, Ertekin AKAT,Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Uzmanı Nurgül ERDAĞI, Kars Barosu Avukatlarından Ayşegül POLAT tarafından, Aile İçi Şiddet,Çocuğa Şiddet, Erken Yaşta Evlilik,İyi İnsan Olma, ve Çocuk Yetiştirme konularında Bakanlık Politikaları ve Önlemleri, Yasal Yükümlülükler yanında ayrıca İslamiyet'te bu konuların Hadislerle ve Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet SAV. ın yaşam felsefesi üzerinden bilgilendirmeler yapıldı.

 Bülbül,Aydınlıkevler, Yenişehir,Şehitler,Hafızpaşa,30 Ekim Mahalle Kahvehanelerine ve Fevzi Çakmak Mahalle Camii avlusunda yapılan ziyaretlerde toplam 132 erkek vatandaş sohbetlere katıldı.