Anasayfa > Başkan Karaçanta yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi

Başkan Karaçanta yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta devam eden yol ve kaldırım çalışmalarını yerinde inceledi.

Kars'ta yapımına devam eden yol ve sıcak asfalt çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Karaçanta basın mensuplarına çalışmalar hakkında açıklamada bulundu. Başkan Karaçanta; "Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde bir açıklamamız olmuştu, Karsı 10 gün içinde şantiyeye çevireceğiz demiştik. Bugün gördüğünüz üzere İstasyon Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve şehrimizin bir çok muhtelif yerinde yol ve kaldırım çalışmalarımız hummalı bir şekilde devam etmektedir. Bu süreç sezon bitene kadar devam edecektir. İnşallah önümüzdeki yılda kaldığımız yerden aynı hızıyla devam edecektir. Bizim bir sözümüz vardı Allah nasip ederse Bu şehirde girilmedik yol yapılmadık cadde ve sokak bırakmayacağız diye Allah nasip ederse bu şehirde girilmedik yol yapılmadık cadde bırakmayacağız. Şehrin bir çok yerinde olduğu gibi burada da yaptığımız bu çalışma verdiğimiz sözümüzün yerine gtirdiğimizin göstergesidir. Bu çalışmalarımızdan dolayı hemşehrilerimize verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür diliyorum ve sabretmelerini bekliyorum. Sabrın sonu selamettir, sabretmelilerki daha kullanışlı, daha güzel yolları hep birlikte kullanalım" dedi.

Kargaz çalışmaları sonrasında bozulan yollar hakkında açıklamasına devam eden Başkan Karaçanta; "Kargaz çalışmaları kapsamında hemşehrilerimiz evlerine doğalgaz çektirerek bu hizmetten yararlanmak istiyorlar. Bu çalışmalar yapılırken Kargaz Belediye olarak bizleri zor duruma sokuyor ama hemşehrilerimiz için buna katlanacağız, onlar sökecek biz yapacağız." ifadelerini kullandı.

Hayvancılık yapılan bölgelerde oluşan sorunlar Hayvancılık yapılan alanlarda bu tür sorunlar geçmişten beri süre gelen sorunlar arasında. Hemşehrilerimizin temel geçim kaynağı hayvancılıkla sağlanıyor. OSB Bölgesinde modern besicilik ve modern hayvancılıkla ilgili ahırlarımız yapılıyor. Allah nasip ederse modern ahırlarımız bittiğinde bu soruna çözüm gelecek ve hemşehrilerimizin bu hizmeti daha modern bir şekilde yapmasına fırsat sağlayacağız." dedi.

Çalışmaları inceleyen Başkan Karaçanta'ya mahalle sakinleri yapılan hizmetten dolayı dolayı teşekkürlerini sundu.