Anasayfa > Başkan Karaçanta’nın 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

Başkan Karaçanta’nın 3 Mayıs Türkçülük Günü Mesajı

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Milliyetçilik Haftası ve 3 Mayıs Türkçülük Günü dolayısıyla açıklamada bulundu.
Başkan Karaçanta, yaptığı açıkamada; 
Mücadeleler verildi çileler çekildi. Bütün bu acıların tek bir ortak noktası vardı oda Türk Milliyetçiliğinin bu topraklardan silinmemesi için mücadele etmekti. Yıllardır hain odaklarının tek bir hedefi vardır, oda Türkiye Cumhuriyetinin yıkılması ve parçalanması oyunudur.
İşte bu oyunlara karşı gelen, bütün maddi ve manevi gücüyle kendini siper eden Türk milliyetçilerine 1944 yılında, onları sindirmek için tutuklamalar yapıldı.
Ama unuttukları bir nokta vardı. Kürşat yürekli, tunç bilekli yiğitlerin kalplerindeki iman aşkı, Türklük gurur ve şuuruydu. Yılmadılar mücadelelerine her zaman devam edip bu kutlu direnişi başlattılar.
Alpaslan Türkeş oldular kutlu direnişi devam ettirip Türkçülük-Turancılık ateşini Türk milletinin kalplerine nakşettiler.
Hüseyin Nihal Atsız oldular Türk Milliyetçiliğini Altay dağlarının eteklerine çıkardılar.
Nejdet Sançar oldular ser verdiler sır vermediler.
Osman Yüksel olup Serden geçtiler, can verdiler.
İçinde bulunduğumuz bu süreçte milletimiz çok ciddi, çetin günler yaşamakta, Türkiye Cumhuriyeti devletinin üniter yapısına yönelik saldırılar her geçen gün artmakta, milletimizin kimliğini oluşturan kurumlar bir bir tahrip edilmek istenmekte, bölücü zihniyete alt yapı oluşturulmaya çalışılmaktadır.
Fakat iyi bilinmelidir ki; milletimizin uzun tarihi serüveni içerisinde pek çok kez sıkıntılı dönemler olmuştur. Ancak, şükürler olsun ki aziz Türk milleti, bu dönemlerin hepsini de aşmasını bilmiş, milletin varlık ve birliğini, devletin bekasını ve ülkesinin bölünmez bütünlüğünü temin etmiştir.
Elbette ki bundan sonra da aynı şekilde, varlık ve bekasına yönelik her türlü tehdit ve tehlikeyi bertaraf edecek kuvvet ve kudrete de sahip olacaktır. Bunu da her zaman olduğu gibi bu milletin fedakâr, cefakâr ama hep asil ve vakur evlatları olan milliyetçiler sağlayacaktır.
Türk Milliyetçileri’nin ruhları sizleri yüceltmektedir. Milli ülkümüz yolunda harcayacağınız en küçük gayret bile, arkanızdaki nesillere bırakacağınız en şerefli miras olacaktır. Türkçülük Günü, bütün Türk Milliyetçileri’ne ve Türklüğe kutlu olsun.